Adaptační kurzy

ADAPTAČNÍ A HARMONIZAČNÍ KURZY

ADAPTAČNÍ KURZ

INTENZIVNÍ FORMA STMELENÍ NOVÉHO KOLEKTIVU (JIŽ OD 1. TŘÍDY). Realizace převážně na začátku školního roku.

Cíle kurzu: Dosáhnout vzájemné spolupráce ve skupině. Dosáhnout vzájemné spolupráce mezi učitelem a žáky. Pomoci žákům snadněji nalézt své místo ve skupině. Předejít sociálně patologickým jevům - šikana, kriminalita, alkoholismus, rasismus.

HARMONIZAČNÍ KURZ

INTENZIVNÍ FORMA STMELENÍ EXISTUJÍCÍHO KOLEKTIVU (JIŽ OD 2.TŘÍDY). Realizace převážně v podzimní či zimní měsíce. V případě potřeby kdykoliv během školního roku

Cíle kurzu: Navodit a podpořit dobré vztahy ve skupině (tolerance a respekt). Zlepšit komunikaci a spolupráci mezi spolužáky. Nastolit nebo zlepšit pozitivní klima ve třídě mezi spolužáky a třídním učitelem

VÍKENDOVÝ ADAPTAČNÍ POBYT PRO ŽÁKY 1. TŘÍDY S RODIČI

Poprvé do školy.
Jaké to je?
Jaké pocity děti prožívají?
Jaké pocity prožívají rodiče?

Během dvoudenního adaptačního kurzu mají děti, paní učitelka a rodiče možnost se navzájem poznat v neutrálním prostředí a příjemné hravé atmosféře. Děti se mnohem lépe „rozkoukají“ a navíc přechod z mateřské školy a prázdninové atmosféry pro ně bude plynulejší. V neposlední řadě především pak pedagog může zjistit, z jakého prostředí děti přicházejí, Seznámit se s rodičem či rodiči dítěte, což jim v mnoha případech ulehčí vzájemnou komunikaci.

Cíle pobytu:
Usnadnit dětem seznámit se s novými spolužáky a navázat první kamarádské vztahy.
Nastolit pozitivní atmosféru ve třídě mezi učitelem a žáky a nastavit jejich vzájemnou spolupráci.
Umožnit pedagogovi blíže poznat děti a především jejich rodiče.
Dát příležitost rodičům blíže poznat pedagoga a budoucí spolužáky svého dítěte.
Naučit děti základy týmovosti, ohleduplnosti a férovosti.

27 položek, 2 stránky
Hotel M&M